Використовувати водні змішувачі стали ще в середині двадцятого століття. Змішувачі того часу не відрізнялися красивим і незвичайним дизайном і мали найпростішу конструкцію. Такі змішувачі мали дві кранбуксы, кожна з яких стежила за регулюванням подачі води. Зупиняти воду потрібно було за допомогою гумової прокладки. Термін роботи змішувача, в основному, залежав від того, наскільки сильно зносився прокладка-ущільнювач.
Поступово проста конструкція починала вдосконалюватися. Воду вже перекривали спеціальними керамічними пластинами, які абсолютно не поступалися по міцності різців для металу. У звичайному змішувачі форма головки крана була зроблена у вигляді хреста. Багато фірм почали виробляти змішувачі з двома важелями, які оберталися в одній площині. У наш час практично жодна кухня не обходиться без двухзахватним змішувачів. Вони дуже прості в застосуванні і легко піддаються ремонту.
На заміну двухзахвтным стали приходити однозахватним змішувачі. На російському ринку вони з'явилися недавно, а в Європі застосовувалися вже з середини XX століття. Для регулювання напору води в таких змішувачах потрібно просто підняти або опустити важіль. Температура води змінюється поворотом важеля вліво або вправо.
Деякі змішувачі мають певні механізми, які стежать за витратою води. Спочатку важелем можна відрегулювати середній, економічний, напір води, а для максимального напору потрібно ще більше підняти його вгору.
Поряд з прогресом техніки, дизайнери теж не стоять на одному місці. Це доводить, що змішувачі кожен раз робляться все краще. Тепер з'явилися змішувачі з конкретним призначенням, наприклад, для ванної кімнати, для душової кабінки окремо, для кухонних раковин і багато інших. Між ними є, звичайно, відмінності. Вони різні за розміром і мають різний напрям крана. А також вони відрізняються способом монтажу і конструкцією. Найчастіше на кухні встановлюють довгий кран, а для ванних кімнат призначається абсолютно інша конструкція.
Зараз навіть з'явилася конструкції з сенсорним управлінням. Такі змішувачі наділені інфрачервоним пристроєм. Користуватися ними досить просто: треба тільки піднести руки до крана, від цього спрацьовують сенсорні датчики і вода починає литися. Ці змішувачі, в основному, встановлюють в різних громадських закладах.
На сьогоднішній день існують і термостатичні види змішувачів. На них розташовані дві рукоятки: одна регулює натиск води, а на інший є шкала для регулювання температури. Якщо температура води змінюється, то струмінь води буде слабшати. При відключенні потоку вода перестає надходити в кран.
При поломці змішувача потрібно його демонтувати, а після цього замінити на новий. Для початку слід перекрити воду з допомогою головного вентиля. Після цього потрібно відкрити всі крани на самому змішувачі для того, щоб з труб вийшли залишки води. За допомогою розвідного ключа потрібно відключити змішувач від труб з гарячою і холодною водою. При бажанні можна замінити шланги, тоді їх теж від'єднують.
Далі змішувач знімають. Кріпиться він зазвичай двома способами. Якщо у змішувача широка основа, то починати розбирання слід з ручок на крані. Самі ручки треба зняти, вийняти прокладки, які там знаходяться, і після цього відгвинтити гайки, на яких змішувач тримався.
Змішувачі з вузькою основою кріпляться зазвичай внизу раковини. Такий спосіб від'єднання змішувача трохи важче, так як для цього потрібно лізти вниз під раковину. Добре, якщо там просторо, тоді для роботи потрібні будуть тільки пасатижі для відкручування гайок. А ось для маленького простору потрібно скористатися стоєчним ключем.
Після всіх виконаних процедур залишається зняти змішувач, з допомогою ножа видалити прокладку, яка знаходилася між раковиною і змішувачем. Потім очистити раковину в тому місці, де був змішувач, і тільки після всього цього можна встановлювати новий.
Встановити новий змішувач, який має широку основу, потрібно прямо на тому місці, де знаходився старий. Після цього встановлюються всі необхідні прокладки і гайки. Далі змішувач вирівнюється в потрібному напрямку, гайки затягуються ключем, основа змащується силіконом або герметиком, і залишається тільки встановлення накладки і ручок змішувача.
Якщо у змішувача вузьке підставу, встановити його можна, як і попередній, але з невеликими поправками. Силікон потрібно наносити на основу, безпосередньо перед самою установкою змішувача в раковину. Так як потрібно працювати під раковиною, то краще встановлювати з напарником, який буде допомагати нагорі. Основним його завданням буде встановити правильне рівне положення змішувача в той момент, коли потрібно затягувати гайку.
І в завершення роботи треба підключити воду, відкривши вентиль. Обов'язково необхідно перевірити, чи не тече де-небудь вода. І після всього цього потрібно зняти залишки силікону. Ось тепер можна сміливо користуватися встановленим і оновленим змішувачем.