На сьогоднішній день вибір змішувачів дуже величезний. Серед них можна зустріти і класичні, і дуже екстравагантні форми змішувачів. Але всі вони повинні бути надійні, зручні для користування. А змішувачами кожен користується достатню кількість разів. Природно змішувач зобов'язаний вписуватися в інтер'єр ванної кімнати.
Можна виділити дві основні групи змішувачів.
Перша група – це змішувачі для раковин, біде, ванної кімнати. Зовнішня привабливість, сучасний дизайн відрізняють такі змішувачі. Цим вони відрізняються від змішувачів другої групи, що використовуються для кухонь. Тут вже головне вимога – їх функціональність.
Подача води з використанням змішувачів може здійснюватися через важільні вентильні і сенсорні типи механізмів, що використовуються в них. Що стосується сучасних важільних змішувачів, то напір води в цьому випадку регулюється рухом важеля верх або вниз, а температуру води можна змінити поворотом важеля вправо або вліво. Зараз з'явився ще один тип важільного змішувача у вигляді крана, на якому розташований вертикальний регулятор. Він швидше нагадує ручку перемикання швидкостей автомобіля, але виконану в мініатюрі. Можна зустріти модель важільного змішувача у формі блюдця, посередині якого поміщений регулятор. Блюдця зазвичай виконані з кольорового скла, а самі змішувачі мають вбудовану підсвітку. Вода з такого змішувача широким потоком тече через край блюдця.
Для накладних чаш-черепашок, які виготовлені з кераміки, підійдуть відрізняються високими вигнутими извивами важільні, дуже оригінальні за виконанням змішувачі. Не втрачають своєї популярності вентильні змішувачі. Такий змішувач не завжди зручний своєю простотою для використання з причини частої заміни гумової прокладки. Тому сучасні вентильні змішувачі оснащені краном-буксой. Регулювання подачі води при їх використанні відбувається за рахунок незначного провертання такого крана, який має класичний клапан. Такі змішувачі відрізняються довговічністю, зручністю використання.
Зараз вентильні змішувачі виконують з хромованої сталі, а їх вентилі виготовляють з металу, пластику або металу. Самі вентилі можуть бути округлі четырехлопастные, а частіше – циліндричні.
Економічністю, зручністю використання вигідно виділяються сенсорні змішувачі. Вода з них тече моментально, як тільки до крана піднесена рука. Такі змішувачі оснащені вбудованою автоматикою. Саме вона, реагуючи на руку, відкриє кран, що і дасть можливість воді политися без поворотів жодних важелів. Вбудована автоматика дозволяє змішувача запам'ятати певну кількість напору води і температуру.
Що стосується кухонних змішувачів, то їх крани повинні забезпечити поворотний і дуже високий вилив води. Це необхідно для того, щоб вода з крана не розбризкувався, а потрапляла в центр раковини. Для кухні можна вибрати модель змішувача з душовою головкою на гнучкому шланзі. Широко використовуються змішувачі з подвійним носиком – для миття посуду і окремим для того, щоб наповнити водою ємність. Кухонні змішувачі випускаються в більшості важільного типу.
Важливо при виборі змішувача звернути увагу на те, щоб виготовлені вони були з латуні з багатошаровим хромованим покриттям.